Jdi na obsah Jdi na menu

Péče o tetování

Návod na péči o nové tetování

Tetování je umělecký způsob, jak vyjádřit své myšlenky, názory a identity. Pokud jste se rozhodli pro nové tetování, je důležité, abyste věděli, jak o něj správně pečovat. První dva dny jsou klíčové, protože v této době se vaše kůže snaží hojit a vy se musíte postarat o to, aby tetování zůstalo krásné a čisté. Následujících deset dní je také důležité dodržovat správnou péči, aby se zabránilo jakémukoli poškození.

První dva dny

Po aplikaci nového tetování je důležité odstranit fólii podle pokynů od vašeho tatéra. Poté umyjte tetování jemně, ale důkladně vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem. To pomůže odstranit přebytečný inkoust, tekutinu a krev, které mohou způsobit podráždění a infekci. Poté tetování vysušte do sucha papírovým ručníkem nebo čistým ručníkem.

Po vyčištění tetování naneste tenkou vrstvu krému nebo másla. Je důležité, aby jste nepoužili příliš velké množství, protože tetování musí dýchat. Naneste jen tolik, aby se všechno vstřebalo a pokud jdete spát, můžete si aplikovat novou vrstvu fólie, aby se tetování chránilo před třením o ložní prádlo. Při každé výměně fólie umyjte tetování, osušte ho a znovu namažte.

Dalších deset dní

Během dalších deseti dnů musíte pokračovat v péči o tetování. Vaše tetování by mělo být udržováno vlhké, aby nedošlo k poškození. Pokud budete příliš hrubí nebo nešetrně zacházet s místem, kde máte nové tetování, hrozí vypadnutí barvy. Je důležité, aby jste tetování neškrábali ani neloupali, protože by to mohlo způsobit poškození barev. V některých případech se vytvoří stroupky, které během léčebného období odpadnou. To je přirozený proces.

Během tohoto období musíte tetování myt a sušit asi 3-5krát denně. Tetování je třeba umývat jemně, ale důkladně vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem a poté vysoušet do sucha kuchyňskou utěrkou nebo čistým ručníkem.

Následně naneste tenkou vrstvu tetovacího krému nebo másla

Během tohoto období je normální, že pociťujete svědění, ale mějte na paměti, že tetování neškrábejte ani neloupejte.

Je nesmírně důležité, aby vaše tetování nebylo vystaveno slunci, chlóru a slané vodě, dokud nebude tetování úplně zahojené.